Всеукраїнська військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

Військово-патріотична гра «Сокіл-джура» проходить у Курісовском лісі Лиманського району

«Гра «Джура» є базовою основою для організації комплексної системи національно-патріотичного виховання учнівської молоді в Україні» (Лист Міністерства освіти і науки України від 02.10.2017 р. №1/11-9918)

«Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це постійна робота впродовж року, спільна робота здобувачів освіти, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
Основою організації гри в ліцеї є: учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (заклад освіти).

Учасники:

• "молоді козаки" - 3-8 однолітків 15-17 років;

• "джури" - 3-8 однолітків 11-14 років;

• "новаки" ("козачата") - до 12 однолітків 6-10 років.

Формування роїв:

Склад рою – 8-15 осіб.

У кожному рою визначається:
провідник –ройовий
прапороносець - хоронжий.

Кожен рій має свою атрибутику.
Формування куреня: з 2-4 роїв формується курінь.