Поради щодо підготовки до НМТ 2024

Порадник з підготовки до НМТ

Основні підходи під час підготовки до НМТ

Порад, "як вивчити за 2 місяці те, чого не вивчили за 11 років у школі" не буде. Успішність засвоєння та застосування знань з усіх предметів на практиці (щонайменше під час НМТ) полягає у системності. Зважаючи на те, що часу до початку основної сесії залишилося небагато, варто акцентувати на темах, засвоєних найгірше.

✅ Етап 1. Визначте "слабкі сторони"

Перегляньте програму ЗНО, пройдіть кілька демонстраційних варіантів тестів (останні можна знайти вище) з предметів, які складатимете на НМТ. Коли ви отримаєте результати, то зможете визначити орієнтовні теми, які варто опрацювати повторно.

✅ Етап 2. Не послуговуйтеся пасивним навчанням

Найбільш ефективна стратегія у підготовці до тестування – те, що у науковій літературі називається свідомою практикою або активним навчанням, наголошує Іван Примаченко.

Цей підхід протилежний пасивному навчанню, яким послуговуються більшість учнів та студентів. Йдеться про слухання лекцій чи перечитування підручника. У такому разі інформація лише споживається, але активно не використовується, а отже перспектива забути більшість прочитаного – висока.

Водночас активне навчання – це закріплення отриманих знань на практиці.

Примаченко радить після теоретичної частини одразу переходити до виконання завдань. Цей підхід актуальний під час підготовки до НМТ з будь-якого предмета.

"Активне навчання – це коли ви прочитали розділ підручника і одразу виконали завдання", – резюмував експерт.

✅ Етап 3. Якісний аналіз та виправлення помилок

Виконали завдання? Проаналізуйте, які з них ви зробили (не)правильно. Визначивши прогалини, поверніться до відповідних розділів у теоретичних матеріалах, аби пропрацювати їх повторно. Після цього знову виконайте практичні вправи.

"Практикуйтеся знову і знову, поки не отримаєте ідеальний результат. Так, складно практикуватися, якщо ви часто помиляєтеся. Але відчуття складності навчання і практики свідчить про те, що ви реально вчитеся. Це дуже важливо", – наголошує Примаченко.

✅ Етап 4. Відкладене повторення

Аби краще засвоїти забутий/невивчений/новий матеріал, варто кілька разів повернутися до застосування його на практиці.

Іван Примаченко радить одразу запланувати практику проблемних тем на наступний день, а потім – через три дні, тиждень, два.

"У такий спосіб ви збільшуєте проміжок часу між практикою. Завдяки цьому ви знову і знову повторюєте матеріал, але робите це в ефективний спосіб. Повторюєте саме тоді, коли починаєте це забувати", – зауважує співзасновник Prometheus.

Принцип відкладеного повторення часто застосовують під час вивчення іноземних мов, утім насправді він є універсальним, наголошує Примаченко.

За матеріалами сайту https://life.pravda.com.ua/society/2023/04/6/253689/