Профілактика захворювань

Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації (далі – Департамент) на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 07.11.2023 No 4/4245-23 стосовно реалізації заходів щодо інформування населення про небезпеку кору та збільшення охоплення дітей вакцинацією від цієї хвороби повідомляється наступне.

Департаментом надсилаються електронні версії інформаційних матеріалів, наданих Представництвом ЮНІСЕФ в Україні, для подальшого їх розміщення на офіційних сайтах та сторінках у соціальних мережах закладів освіти та онлайн месенджерах:
- пам’ятка для керівників та медичних працівників освітніх закладів “Що робити, якщо в дитини, яка відвідує заклад освіти, виявили кір?” https://bit.ly/49jPITm
- постер “Кір - заразний і небезпечний” http://bit.ly/3FInxQs
- постер для дітей та молоді “Національна гаряча лінія для дітей та молоді працює 24/7. Анонімно. Конфіденційно. Безкоштовно”https://bit.ly/3SjQKbU
- постер про реформу харчування “Головне, що всередині” https://bit.ly/46bRiUp

САНІТАРНО-ОСВІТНІ ЗАХОДИ ТА РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ

6309113f

11

2

3

ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ТА ГОСТРИХ РЕСПІРАТОРНИХ ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ

Найменування заходів

за виконання

1

Забезпечити наявність у медичному кабінеті ліцею необхідного обладнання, набору медикаментів, засобів особистої гігієни та індивідуального захисту, дезінфекційних засобів тощо.

2

У випадку виникнення масових захворювань на грип та ГРВІ (20% і більше) дітей та персоналу в закладі освіти вжити заходи щодо призупинення освітнього процесу.

Директор ліцею Барабан Ю.В., медична сестра Куковицька Н.А.

При необхідності

3

Впроваджувати інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні форми роботи для здобуття знань і формування життєвих навичок щодо профілактики грипу, ГРВІ серед дітей та учнівської молоді школи.

Класні керівники

4

Проводити моніторинг щоденного відвідування учнів закладу освіти в розрізі класів.

5

Інформувати відділ освіти про відвідування дітьми та учнями закладу освіти.

6

Інформувати відділення організації епідеміологічних досліджень Первомайського районного лабораторного відділення Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» до 10 години на E-mail: [email protected]

Секретар ліцею Сахновська О.С.

До особливого розпорядження

7

Не допускати перебування в класах хворих дітей з ознаками ГРВІ та грипу.

8

Вести чіткий облік медичних довідок дітей, які були відсутні з причини хвороби.

Медична сестра Куковицька Н.А.,

класні керівники

9

Не допускати до роботи педагогів з ознаками ГРВІ та грипу.

10

Забезпечити дотримання режиму провітрювання та вологого прибирання приміщень закладу освіти.

Заступник директора з господарчої роботи

Касьянова В.І.

11

У разі ускладнення епідемічної ситуації запровадити посилений протиепідемічний режим (обмежити доступ батьків та сторонніх осіб до закладу, обмежити кількість масових заходів тощо) та забезпечити проведення дезінфекції в закладі.

Заступник директора з господарської роботи

Касьянова В.І., заступник директора з НВР Бровко Н.О.

12

Забезпечити оновлення інформації в куточках безпеки життєдіяльності, підготувати методичні матеріали для класних керівників з питань профілактики грипу та ГРВІ.

Заступник директора з НВР Бровко Н.О., класні керівники

13

Провести бесіди з учнями  та батьками на тему: «Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу», ознайомити із комплексом профілактичних заходів.

Класні керівники

Відео про шкідливість паління