Комунальний заклад "Первомайський ліцей № 2 Первомайської міської ради Харківської області"

 
МОН України

Протидія булінгу

Верховною Радою України було прийнято Закон України від 18 грудня 2018 року № 2657-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», зокрема вказаним нормативно- правовим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) та Закону України «Про освіту» (далі – Закон) які направлені на удосконалення відносин у сфері протидії булінгу (цькуванню).

Текст закону розміщено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/sho w/2657-19

Враховуючи викладене, Міністерство освіти і науки України на доповнення до листа від 29.12.2018 № 1/9-790 надсилає рекомендації для закладів освіти щодо застосування змін в законодавстві.

Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи  та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Наказ по школі (наказ № 26 від 14.02.2020) Про створення  комісії з розгляду випадків булінгу

 

image
картинка png


 

1

2
 

 

Досить розповсюдженою проблемою у школах є булінг. Зараз про нього намагаються говорити якомога «голосніше», аби донести, що це питання справді варте великої уваги.

За результатами опитування U-Report, 89% респондентів підтверджують існування проблеми боулінгу в Україні. Найчастіше українці зіштовхуються зі знущаннями та образами саме у школі (при зустрічі у 76% випадків та у соцмережах – 33%), а цькування телефоном (3%) є найменш поширеним у нашій державі.

Але чому явище булінгу взагалі виникає у середовищі підлітків і молоді? У відповідь на це запитання опитувані зазначають, що основними причинами знущання з інших є ігнорування дорослими булінгу (39%) та особливості характеру певних дітей (26%).

Тож, аби ви могли запобігти проблемі цькування, пропонуємо вам матеріали, що допоможуть під час «походу на булінг» - статті та видання, присвячені цій темі.

 

ТОП-5 матеріалів про цькування

Як зупинити булінг: поради батькам від ювенальної поліції
Що робити батькам, якщо їхня дитина зазнала знущань, і, навпаки, якщо їхня дитина є агресором?

#СтопБулінг: час зупинити цькування!
В Україні, у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», стартувала інформаційна кампанія #СтопБулінг для дітей та їхніх батьків.

6 порад для вчителя, який виявив булінг
Корисні рекомендації педагогу з протидії цькуванню.

ЮНІСЕФ створив інструмент у боротьбі з булінгом
Дізнайтеся більше інформації про булінг та отримайте ефективні поради психологів.

МОН і Prometheus запустили онлайн-курс для вчителів з протидії булінгу
МОН спільно з Prometheus реалізували проект для запобігання цькуванню у школах.

 

 

Гарячі лінії

Відповідно до п.1.3. протоколу засідання обласної Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми від 11.12.2019 № 4 Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, відділ освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради просять вас сприяти розміщенню у приміщеннях  закладів освіти та на офіційних сайтах інформації щодо номерів телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми, домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Усі «гарячі лінії» працюють анонімно, безкоштовно:

Національна  дитяча  «гаряча лінія» 0800 500-225(зі стаціонарного телефону), 116 111(з мобільного телефону).
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800 500-335 (зі стаціонарного телефону), 116 123 (з мобільного телефону).
Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультуванню мігрантів 0 800 505-501 (зі стаціонарного телефону), 527                 (з мобільного телефону).