Комунальний заклад "Первомайський ліцей № 2 Первомайської міської ради Харківської області"

 
МОН України

Моніторинги

Розвиток, розбудова суспільства не мислиться без успішних людей, які здатні це здійснювати. Успішними вважають тих людей, які отримали високоякісну освіту та зуміли примножити не лише власний достаток, а й принести користь суспільству, в якому вони живуть. Завдячувати успіху можна лише у разі отримання високоякісної освіти.

Варто зазначити, що освіта – це не просто сукупність систематизованих знань, умінь та навичок, здобутих індивідом самостійно або в процесі навчання в спеціальних навчальних закладах. Вона є одним із показників соціального статусу індивіда та одним із факторів зміни і відтворення соціальної структури суспільства. Освіта є соціальним інститутом, що виконує функції підготовки та інтегрування індивіда в різні сфери життєдіяльності суспільства, прилучення його до культури даного суспільства, духовного обличчя людини, яке формується під впливом моральних і духовних цінностей, що стали надбанням її духовного кола, а також процесу виховання, самовиховання, впливу, вдосконалення, тобто процесу формування обличчя людини.

Одним із механізмів, здатних забезпечити якісний рівень освіти є моніторинг. Оксфордський словник визначає моніторинг як ретельне спостереження, контроль за роботою. Термін «моніторинг» (від латинського слова monitor — застережливий) прийшов у педагогічну науку з екології та соціології

Питання становлення та розвитку моніторингу якості освіти в Україні, сучасні підходи до організації моніторингових досліджень, об'єкти досліджень в системі освіти і його сутність є надзвичайно актуальними для освітнього простору нашої держави.

На сьогодні важливим є не просто моніторинг освіти чи моніторинг якості освіти, а відстеження та прогнозування його поступового динамічного розвитку.

Здійснення моніторингу якості освіти, зокрема і загальної середньої освіти, передбачає не лише відстеження стану об’єкта, а й вплив на цей стан, корекцію його з метою переведення на якісно новий, вищий рівень. Така освітня система, зазнаючи впливу та коригування, буде постійно змінюватись, даючи нам уявлення про те, як розвивається об’єкт.

 

 

 

 

наказ № 92 від 27.08.2020 Про організацію проведення моніторингових досліджень якості освіти  у 2020/2021 навчальному році

 

наказ № 07 від 02.02.2023 Про участь у  регіональних моніторингових дослідженнях у ІІ півріччі 2022/2023 навчального року

 

Графік стану перевірки стану  викладання навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році

 

 №

Назва предмету

Дата перевірки

Відповідальні

Примітка

1

Фізика

Жовтень 2022

Адміністрація ліцею

 

2

Основи здоров’я

Листопад 2022

Адміністрація ліцею

 

3

Біологія

Грудень 2022

Адміністрація ліцею

  аналітична довідка

4

Пізнаємо природу

Грудень 2022

Адміністрація ліцею

 аналітична довідка

5

Хімія

Січень 2022

Адміністрація ліцею

 

6

Захист України

Лютий 2022

Адміністрація ліцею

 

7

Українська мова та література

Березень 2022

Адміністрація ліцею

 

 

 

Графік проведення предметних тижнів у 2022/2023 навчальному році в онлайн форматі

 

№ з/п

Предмет

Термін проведення

Відповідальні

1

Історія та правознавство

Грудень

Учителі предметники

2

Географія

Січень

3

Образотворче та музичне мистецтво, мистецтво

Лютий

4

Інформатика

Січень

5

Математика

Квітень

6

Іноземна мова 9англійська)

Березень

7

Українська мова та література

Березень

8

Фізика

Квітень

9

Трудове навчання

Лютий

10

Хімія, біологія

Травень

11

Фізична культура, основи здоров’я

Травень

12

Захист України

Квітень