Комунальний заклад "Первомайський ліцей № 2 Первомайської міської ради Харківської області"

 
МОН України

Новини

21 березня - Всесвітній день поезії

Національний тиждень читання поезії – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші доми й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто повернення додому чекає.

21 березня відзначається Всесвітній день поезії. До цієї знаменної дати і в межах проведення Національного тижня читання поезії, у спільній взаємодії з вчителем української мови та літератури Калініною Н.М. і учнями 7-Б, 8-А, 9-А класів створено відеоролик «Поетичний калейдоскоп: Ріки незмінно течуть додому», який містить поезію сьогодення - твори сучасних українських поетів.

 

 

14 березня – День українського добровольця

 

   Пам’ятна дата встановлена Постановою Верховної Ради України (від 17.01.2017 № 1822-VIII) з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань. Відзначається щорічно 14 березня. Новий виток розвитку добровольчому руху надав Закон України «Про основи національного спротиву» , ухвалений 16 липня 2021 року. Після того як Кабінет Міністрів України постановою від 29 грудня 2021року № 1449 затвердив Положення про добровольчі формування територіальних громад, в Україні почали створюватися перші добровольчі об’єднання для територіальної оборони. Відповіддю на вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року країни-агресора став масштабний добровольчий рух. Десятки тисяч українців повернулися для захисту Батьківщини з-за кордону. Серед добровольців – відомі спортсмени, діячі культури, люди різних професій.

 

Конкурсний відбір підручників для 11-х класів!

 

  Шановні вчителі-предметники! Розпочато конкурсний відбір підручників для здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників (11 клас), який здійснюється з метою їх забезпечення підручниками з навчальних предметів Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня. 

  За нормативними документами МОНУ для закладів освіти він триватиме з 11 по 29.03.2024 року. Електронні версії оригінал-макетів підручників, яким надано гриф МОН, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у вільному доступі за покликанням: lib.imzo.gov.ua  з 11 березня 2024 року.

 

10 березня – День Державного Гімну України

 

  Свято було затверджене Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року. Державний Гімн України – один із головних державних символів України поряд із Державним Прапором України і Державним Гербом України. Офіційно музичну редакцію його прийнято Верховною Радою України 15 січня 1992 року, а текст затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року. Дата святкування 10 березня обрана як день, у який уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Саме ним завершили концерт, присвячений Дню пам’яті Тараса Шевченка.

  Сьогодні, коли українці ціною власних життів виборюють самобутність і волю нашої держави, Гімн України звучить особливо символічно. Слова його стверджують, що жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну, бо ми всі єдині. 

 

9 березня – 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), Великого Кобзаря

 

   У свідомості кожного українця Тарас Шевченко є національним героєм, життя і творчість якого надихає патріотів України на боротьбу за правду, свободу та майбутнє нашої країни.

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка. Рік 2024-й особливий, бо цими днями минає 210 років від дня народження славетного поета та художника.

   До цієї знаменної дати в бібліотеці Первомайського ліцею №2 оформлено книжкову виставку-персоналію «Співець людини, волі й України», підготовлено, у партнерській взаємодії з вчителями, учнями та батьками учнів 1-4 класів, відеоролик на тему "Бібліотечні читання: Поетичні хвилинки з Шевченком". З учнями 6-А класу (класний керівник Заліська В.О.) здійснено захоплюючу поетичну онлайн - подорож життєвим і творчим шляхом Т.Г.Шевченка. Для організації та проведення виховних заходів до Шевченківських днів із здобувачами освіти для  педагогів, класних керівників створено  віртуальну дошку Padlet за темою «Вічний як народ»  https://padlet.com/allatarasuk16/padlet-z72hf3502xalioxy

   Слід зазначити, що геній Шевченка розкрив у своїх творах душу своєї нації і дух своєї доби. І зараз в тяжкі воєнні часи для України окриляє сучасників на мужність, незламність та віру у Перемогу.

Конкурсний відбір підручників для 7-х класів! 

 

  Розпочато конкурсний відбір підручників для здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників 7 клас з предметів:

1.«Українська мова»,2.«Українська література», 3.«Зарубіжна література»,4.«Англійська мова» (7-й рік навч.),5.«Алгебра»,6.«Геометрія»,7.«Біологія», 8.«Географія»9.«Фізика»,10.«Хімія»,

11.«Здоров_я, безпека, добробут»,12.«Історія України»,13.«Всесвітня історія»,14.«Інформатика»,15.«Технології»,16.«Мистецтво».

   Конкурсний відбір підручників для здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників 7 клас триватиме до 29.02.2024 року. Електронні версії оригінал-макетів підручників та посібників, яким надано гриф МОН, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (далі - ІМЗО) у вільному доступі за покликанням: lib.imzo.gov.ua 

 

21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

ше...19

 

    Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

  Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережемо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

 

20 лютого – 10-та річниця від початку

 російсько-української війни

“Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому,

що це наша земля, це наша країна, наші діти, і ми все це будемо захищати”.

 Президент України Володимир Зеленський

 

      20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами Російської Федерації через Керченську протоку.

 

    Росія готувалася до нападу заздалегідь. Упродовж багатьох років вона здійснювала проти України інформаційну, економічну агресію, вербувала зрадників у різних ешелонах української влади. Крим – перший об’єкт агресії РФ проти України. Ворог у березні 2014 року окупував АРК і Севастополь, у квітні 2014 року розпочав вторгнення в Донецькій та Луганській областях.

    Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, право вільного європейського вибору, за свій суверенітет і територіальну цілісність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога.

 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

 

    Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

      Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності. «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. 

   Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет. 

 

16 лютого – День Єднання України

 

   Майже два роки триває повномасштабне вторгнення РФ на територію України. 14 лютого 2022 року на тлі попереджень американської та західноєвропейської розвідки про можливу війну, прВ цей день можна згадати про народні традиції, надягти вишиванку чи прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. Звісно ж, в умовах війни не слід забувати завдяки кому ми вистояли. Пам’ятаймо та шануймо наших національних героїв.

   Нехай цей урочистий день утвердить нас у єдності та патріотизмі, додає кожному наснаги навчатися, працювати задля блага нашої країни та добробуту наших людей. Миру та Перемоги , тобі Україно!езидент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового свята 16 лютого – Дня єднання.

 

 

22 січня - День Соборності України!

 

Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими,

не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів”. 

Іван Франко. “Одвертий лист до галицької молодежі”, 1905 рік

 

       22 січня велике державне свято - День Соборності України. В українській мові «соборність» означає всеєдність, цілісність, неподільність. Цього дня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. Здійснилася споконвічна мрія українського народу відродити неподільну та незалежну державу. Ми вшановуємо цю подію і пишаємося героями того часу.

     Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024 “Наша єдність – наша зброя”.

Тож нехай цей урочистий день утвердить нас у єдності та патріотизмі, додає кожному наснаги навчатися, працювати задля блага нашої країни та добробуту наших людей. Миру та Перемоги , тобі Україно!

 

 

Конкурсний відбір підручників для 2-х класів! 

 

  Розпочато конкурсний відбір підручників та посібників для здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників (2 клас): «Українська мова та читання», «Англійська мова», «Математика»,  «Я досліджую світ», «Мистецтво». За нормативними документами МОНУ для закладів освіти він триватиме з 13 по 31.01.2024 року. Електронні версії оригінал-макетів підручників та посібників, яким надано гриф МОН, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (далі - ІМЗО) у вільному доступі за покликанням: lib.imzo.gov.ua  з 13 січня 2024 року.

 

Увага! Конкурсний відбір підручників для 1-х класів!

 

Шановні вчителі 1-4 класів! Повідомляємо Вам, що розпочато конкурсний відбір підручників для здобувачів ЗЗСО та педагогічних працівників (1 клас): «Українська мова. Буквар» навчальний посібник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (до 6-и частин), «Математика» навчальний посібник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (до 3-х частин). За нормативними документами МОНУ для закладів освіти він триватиме з 11 по 25.12.2023 року. Просимо Вас до 15.12.2023 року ознайомитися з презентаціями, електронними версіями підручників і посібників для 1 класу, обговорити з колегами та обрати одного пріоритетного та 5 альтернативних авторів з предмету.
 
Електронні версії навчальних посібників за посиланням https://lib.imzo.gov.ua/konkursniy-vdbr-posbnikv-1-klas/

 

Підсумки проведення Національного тижня читання

 

   З 04 по 10 грудня 2023 р. в  КЗ «Первомайський ліцей №2 Первомайської міської ради Харківської області» було проведено  Всеукраїнську інформаційно - просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання».

Відбулися заходи:

  • виставка малюнків учнів 1-4 класів за темою «У світі казки чарівної»;
  • відеоролик «Читати – це модно! Книга – це круто!», для дітей молодшого та середнього шкільного віку: https://youtu.be/pAUIq16opFA
  • інтерактивна гра-вікторина «Літературні перегони», для учнів 4-х класів;
  • бібліофлешмоб для учнів 1-11 класів за темою «Прочитав я, прочитай і ти!»;
  • віртуальна виставка-персоналія до 130-річчя від дня народження М.Хвильового «Талант, що прагнув до зірок», для учнів 11 класів.

   Заплановані заходи були направлені на активізацію читання здобувачів освіти, виховання у дітей любові до книги, читання; розвитку уваги, творчості; формування читацької компетентністі в учнів.

 

   Проведені заходи висвітлено на сторінці Facebook «Школа перспектив» за посиланням https://www.facebook.com/groups/307907240005832/

 

Підсумки проведення бібліофлешмобу "Прочитав я, прочитай і ти!"

Нація, яка читає – непереможна!

    Підведено підсумки бібліофлешмобу за темою «Прочитав я, прочитай і ти!».  У заході взяли участь 10 учнів початкової школи, які представили на сторінці Facebook «Школа перспектив» цікаві відеопрезентації своїх улюблених книжок. Переможців бібліофлешмобу було визначено за найбільшою кількістю лайків:

І місце (677 лайків) отримала учениця 3-Б класу Каміла Кернус (класний керівник Зубченко О.П.), ІІ місце (477 лайків)-Вікторія Приходько, учениця 1-А класу (класний керівник Лисенко Л.М.); ІІ місце (254 лайка) отримав учень 1-А класу Михайло Герасименко (класний керівник Лисенко Л.М.).

  13 грудня в приміщенні бібліотеки ліцею відбулося урочисте нагородження учасників бібліофлешмобу. Директор ліцею Сергій Жовновацький виступив з промовою до учнів, батьків учнів щодо користі читання книг саме в сьогоднішній час та нагородив переможців грамотами, книжечками. Усі учасники бібліофлешмобу  отримали у подарунок яскраві блокноти та солодкі призи.

 

Бажаємо усім успіхів у читанні!

 

Національний тиждень читання

   З 04 по 10 грудня 2023 р. в Україні  стартує Всеукраїнська інформаційно - просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання», мета якої консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїм».

Бібліотека Первомайського ліцею №2 запрошує учнів 1-11 класів, педагогів, батьків учнів та усіх бажаючих з 04 по 10 грудня 2023 року взяти участь у бібліофлешмобі «Прочитав я, прочитай і ти!».

   

 

 

Підсумки проведення 

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

             під гаслом "Я вірю в майбутнє твоє, Україно!"

 

Упродовж жовтня в бібліотеці Первомайському ліцею №2, в онлайн – форматі було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». В партнерській взаємодії з класними керівниками, вчителями – предметними відбулися заходи:

  • слайд-презентація «Україна - моя Батьківщина», для учнів 3-х кл. (кл. керівник Малахова І.Л.),
  • віртуальна мандрівка в країну писемності, книг та бібліотек з учнями 5-х класів (кл.керівники Панова Г.О., Бондаренко Н.А., Рябокобила О.Г.),
  •  виставка малюнків учнів 5-7 класів за темою «Я люблю Україну!» (вчитель галузі «Мистецтво» Бондаренко Н.А.)

(малюнки дітей з виставки будуть переправлені волонтеркою Саприкіною А. нашим захисникам з десантно-штурмової роти морської піхоти ЗСУ),

  • відеоролик для учнів 1-11 класів за темою «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Організовані заходи сприяли вихованню у дітей любові до України та поваги до її історії, почуттів патріотизму, відповідальності за долю своєї країни.

 Ми віримо, що минуть тяжкі часи, і Україна відродиться для новітньої слави, для щастя. Ми віримо в твоє майбутнє, Україно!

 

 

Календар освітніх заходів

 

  Шановні педагоги! До вашої уваги Календар освітніх заходів, з яким ви можете ознайомитися на сайті ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" за посиланням https://imzo.gov.ua/osvita/pisliadyplomna-pedahohichna-osvita-ta-profesiynyy-rozvytok/pedahohichni-zaklady-vyshchoi-osvity-pisliadyplomna-osvita/kalendar-osvitnikh-zakhodiv/

  Він складається з роділів "Розклад заходів для професійного розвитку педагогічних працівників (НУШ)" та "Календар освітніх заходів для освітян на всеукраїнському рівні", які містять посилання на проведені вебінари за різними темами освітніх галузей.

 

18 травня – Всесвітній день вишиванки

 

     Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. З історією виникнення вишиванки, започаткування свята, цікавими фактами та піснями про неї ви можете ознайомитися за посиланням https://docs.google.com/document/d/1Qwppn1KWPpQw6lkPlRKRmam-lXt_kZ8i/edit?usp=sharing&ouid=110875157136939487239&rtpof=true&sd=true

 

 

 

8 І 9 ТРАВНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

 

     У ці пам`ятні дні вшанувують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Ці дати цьогоріч українці відзначають в умовах повномасштабної військової агресії росії, яка посягає на незалежність, територіальну цілісність та життя кожного звичайного українця. Бібліотекою Первомайського ліцею №2 підготовлено буктейлер за темою "Ніхто не забутий! Ніщо не забуто...", який розміщено за посиланням:https://www.canva.com/design/DAFfsFv6Z3A/mPeaOuT08aDvQPEYqv1yNQ/edit? utm_content=DAFfsFv6Z3A&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

 

Увага! Конкурсний відбір підручників для унів 10-х класів

 

     Розпочато проведення конкурсного відбору підручників для учнів 10-го класу. Термін його проведення 15.04.2023-09.05.2023 р. Під час проведення Конкурсу окремо відбираються підручники для 10 класу, які беруть участь у Конкурсі та окремо підручники для 10 класу, які плануються для повторного видання. Електронні версії оригінал-макетів підручників для 10 класу, яким надано відповідний гриф МОН, вже розміщено в Електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» у вільному доступі за покликанням https://lib.imzo.gov.ua/

 

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання (27.03-31.03.2023)

 

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання. До цього книжкового свята, упродовж 27-31 березня 2023 року, бібліотека Первомайського ліцею №2 спільно з класними керівниками, батьками учнів організували для дітей челендж за темою «Як у книзі» (посилання:https://www.facebook.com/100077217737006/videos/6892789220747473?idorvanity=307907240005832). В заході взяли участь учні 1-А класу (кл.керівник Шукун І.П.), 2-Б класу (кл.керівник Зубченко О.П.), 4-А класу (кл.керівник Лисенко Л.М.), 4-Б класу (кл.керівник Олива Г.І.), 5-А класу (кл.керівник Заліська В.О.), 7-А класу (кл.керівник Семешина В.В.). Дякуємо всім учасникам захоплюючого челенджу!

Плекаємо читаючу та непереможну націю юних українців, адже наші діти – майбутнє нашої вільної та незалежної України!

 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 

   Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. До Міжнародного дня рідної мови (21 лютого 2023 року) в партнерській взаємодії завідувача бібліотекою Тарасюк А.І., педагога-організатора Дрозденко В.С. та класного кервника 7-Б класу Бровко Н.О. підготовлено і випущено буктрейлер за темою «Мови рідної краса» https://www.facebook.com/100017958732859/videos/569604038427311/.

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

    Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.  20 лютого 2023 року завідувачем бібліотекою Тарасюк А.І. спільно з  вчителем інформатики Мараховською Н.М. на уроці інформатики проведено у формі інформаційної сторінки для учнів 9-х класів виховний онлайн-захід до Дня Героїв Небесеної Сотні.

 

19 лютого - День Державного Герба України

 

     До Дня Державного Герба України, у спільній взаємодії завідувача бібліотекою Тарасюк А.І. та класного керівника 7-Б класу Бровко Н.О., проведено із застосуванням інтерактивної презентації виховну бібліотечну годину «Державний Герб України – ознака суверенності країни».

 

     Метою заходу було ознайомити учнів з історією походження державного герба України, розвивати  громадянські цінності: відповідальність, патріотизм, людяність, толерантність; розвивати логічне мислення, комунікативні навички; виховувати шанобливе ставлення до державних символів України;  виховувати любов до рідного краю.

 

3 грудня - 300 років від дня народження Г.С.Сковороді

 

      Найяскравішою постаттю в українській культурі XVIII століття був поет, філософ і мандрівний вчитель Григорій Сковорода. Його пісні стали народними, а діалоги, трактати й притчі дали могутній поштовх для розвитку філософської думки не лише на Україні, а й в інших слов’янських країнах.

     До відзначення 300 річчя від дня народження Г.С.Сковороди в бібліотеці ліцею оформлено книжково-ілюстративну виставку за темою "Сковороди зоря у вічність промовля", проведено для педагогів бібліографічний огляд літератури та підготовлено інформаційний матеріал на допомогу вчителям у проведенні із здобувачами освіти виховних заходів. На сайті ліцею в розділі "Бібліотечна планета" (На допомогу здобувачам освіти) для учнів 7-11 класів розміщено віртуальну книжкову виставку за темою «Мандрівний філософ, учитель, поет. 300 років від дня народження Григорія Сковороди».

 

26 листопада - День пам`яті жертв Голодоморів

 

     День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодмор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомор 1932-33 років Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.

    До відзначення цієї дати в бібліотеці ліцею оформлено тематичну викладку інформаційних матеріалів за темою "Пам`ять не вмирає".

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

під гаслом "У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!"

 

З 01 по 30 жовтня бібліотекою ліцею спільно з педагогічним колективом буде проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи". Заходи Місячника сприятимуть приверненню уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючої особистості, посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.

 

16 вересня - День визволення Первомайщини від нацистських загабників та День міста Первомайський

 

  До відзначення знаменної дати бібліотекою ліцею, в рамках інформаційної підтримки педагогів, до Дня визволення Первомайщини від нацистських загарбників та Дня міста Первомайський було підготовлено інформаційний  матеріал на  вищезазначену тематику для педагогів, з метою проведення виховних бесід національно-патріотичної срямованості із здобувачами освіти. Для користувачів бібліотекою оформлено тематичну викладку книг, фотоматеріалів за темою "Первомайський - моє рідне місто", оновлено постійнодіючу книжкову полицю в бібліотеці "Літературний Первомайський", складено папку - досье матеріалів з періодичних видань за темою "Ніхто не забутий! Ніщо не забуто...". 

 

Підсумки рейду-перевірки підручників

 

      З метою посилення ролі книжки в освітньому процесі ліцею, поліпшення роботи щодо збереження підручників, виховання поваги до праці людей, які створюють книгу, а також залучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, у ліцеї з 18.02.2021 по 25.02.2021 року проведений   рейд-перевірка  стану збереження підручників в учнів 1-11 класів.
      До участі в рейді були залучені завідувач бібліотекою Тарасюк А.І., педагог-організатор Скрит Т.І., актив бібліотеки, учениці 3-Б класу - Гола Анна,  Борисова Софія; члени учнівського самоврядування, учениці 8-Б класу - Морозова Яна, Страхова Дарина.
      У ході перевірки встановлено, що загальний стан підручників – задовільний. Це свідчить про гарну роботу класних керівників щодо збереження підручників.

      Під час перевірки в окремих учнів було виявлено неналежне ставлення до користування навчальною книгою (відсутність обкладинок, не підписані прізвища щодо користування підручником, надірвані та обмальовані сторінки тощо). З учням проведено виховну бесіду щодо бережливого ставлення до підручників, надано рекомендація щодо виправлення зауважень у користуванні книгами.

Дякуємо всім, хто вміє берегти найцінніше

 

2021-1

 

Леся Українка - поетична квітка України

 

    До 150-річчя з Дня народження видатної української поетеси Лесі Українки в бібліотеці Первомайського ліцею №2 для учнів 1-11 класів оформлено книжкову виставку – персоналію «Леся Українка – поетична квітка України».

   25 лютого 2021 року під час уроку «Літературне читання» учні 3-Б класу (класний керівник Бондзик І.В.) ознайомилися з життєвим і творчим шляхом видатної поетеси. Відбулося голосне читання учнями поезій Лесі Українки.

 

04

Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає... Леся Українк

 

Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

під гаслом  "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"

 

       Упродовж жовтня 2021 року в Первомайському ліцеї №2 пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який відбувся під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Головною метою Всеукраїнського місячника було сприяти збагаченню духовності особистості завдяки засвоєнню надбань культури рідного краю, залученню учнів до читання літератури краєзнавчої тематики, вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, гордості за свою рідну землю, шанобливого ставлення до історії і традицій Первомайщини. У Місячнику взяли участь учні 1-11 класів, класні керівники, батьки, члени учнівського самоврядування «Фора».

 

IMG-e59fdef1595c76029567cef36655e40a-V

Бібліографічний огляд літератури біля книжково-ілюстративної виставки «Я люблю Первомайський»