Первомайська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Учнівське самоврядування

У Первомайській ЗОШ № 2 старшокласники розвивають свій творчий потенціал в учнівському самоврядуванні. Його діяльність організована таким чином, що народжена ініціатива має форму ідей і прагнень, спроб діяти. Вона  розвивається, а не пригнічується дорослими.

У школі панує атмосфера, у якій культивується дитяча активність, партнерство. Учнівське самоврядування виконує функції внутрішньої самоорганізації учнів закладу. В організації діяльності учнівського самоврядування великого значення набуває компетентнісний підхід. Адже особистість, яка залучена до самоврядування, отримує можливість перевірити власну спроможність вирішувати різноманітні завдання, пізнає себе та своє середовище, свій життєвий потенціал, можливості його розвитку. Виховний потенціал учнівського самоврядування  надзвичайно потужний: він вводить особистість у світ лідерства, формує соціальні можливості, розвиває самодіяльність та ініціативу дітей, забезпечує можливість самостійно приймати рішення, культивує в учнівської молоді позицію, за якої вона є господарем власних дій.

Учнівське самоврядування було започатковане з метою зробити життя звичайного учня більш незвичайним, більш цікавим і різноманітним. Та основним, практично єдиним поштовхом до будь-яких дій чи змін мало бути бажання чи готовність самих учнів до цього. Учнівське самоврядування в нашій школі з кожним роком стає все більш ініціативнішим. Активність учнів з кожним роком зростає лише тому, що їм не нав’язується готова схема, а учні самі прийшли до певних висновків і спробували своїми силами щось організувати.