Первомайський ліцей № 2

Учнівське самоврядування

План роботи

дитячої громадської  організації «ФОРА»

на 2019/2020 навчальний рік

Місяць

Зміст роботи

Примітки

Засідання І

1.Затвердження плану проведення засідань на І півріччя.

2.Розподіл обов'язків.

3.Робота ради з питань дозвілля і відпочинку. Організація та проведення у школі Дня працівників освіти.

Засідання ІІ

1. Про роль самоврядування у підготовці та проведенні загальношкільних лінійок. Результативність лінійок.

2. Контроль ради з питань  дисципліни і порядку за зовнішнім виглядом учнів у школі. Організація рейдів – перевірок.

3. Робота ради з питань шефської допомоги. Акція «Турбота» до Дня людей похилого віку.

4. Робота ради з питань дозвілля і відпочинку. Організація та проведення осіннього балу.

Засідання ІІІ

1.Робота ради з питань фізкультури і спорту (участь в соціальному проекті «Допомога молодшим школярам в організації дозвілля на перервах»).

2.Робота ради з питань преси і інформації. Контроль за випуском стенгазет та випуску загальношкільної газети «Шкільне життя» .

3. Організація і проведення Дня самоврядування.

4. Робота ради з питань охорони здоров’я. Проведення акції «Запали свічку пам'яті» до Дня пам'яті жертв Голодомору.

Засідання ІV

1.Робота ради з питань дозвілля і відпочинку.Організація і проведення новорічних свят.

2.Робота ради з питань науки і освіти з учнями, які систематично не виконують домашні завдання.

3. Підсумки роботи учнівського самоврядування за І семестр (успішність, поведінка учнів, їх участь у роботі класу, школи).

Січень

Засідання V

1.Затвердження плану проведення засідань на ІІ півріччя.

2.Робота ради з питань дисципліни і порядку. Проведення роботи з учнями схильних до правопорушень.

3. Робота ради з питань шефської допомоги. Акція «Найкраща годівничка».

Лютий

Засідання VІ

1. Робота ради з питань преси і інформації. Святкова пошта до Дня Святого Валентина.

3. Роль керівного складу «ФОРА» у виявленні обдарованих учнів. Організація зустрічей за інтересами та захопленнями.

Березень

Засідання VІІ

1. Робота ради з питань дозвілля і відпочинку. Проведення свята жіночності та краси.

2. Робота ради з питань охорони здоров’я. Проведення рейдів-перевірок прибирання класних кімнат.

3. Організація та проведення Шевченківського тижня.

Квітень

Засідання VІІІ

1. Робота ради з питань охорони здоров’я. Акція «Приберемо світ»

2.Організація та проведення заходів до Всесвітнього дня здоров'я.

3. Робота ради з питань дозвілля і відпочинку. Організація та проведення заходів до Дня павм'яті Чорнобиля.

4. Проведення звітно – виборчої конференції.

Травень

Засідання ІХ

1.Співпраця керівного складу «ФОРА» з колективами класів та педколективом школи у виконанні планів та завдань, передбачених річним планом роботи ліцею. Результативність цієї роботи.

2. Робота ради з питань дозвілля і відпочинку та ради з питань шефської допомоги. Акція «Пам'ять». Підготовка до проведення у школі Вахти пам'яті на честь Дня Перемоги.

3.Підведення підсумків роботи самоврядування за навчальний рік та плани на майбутнє.

4. Робота ради з питань дозвілля і відпочинку. Організація і проведення останнього дзвоника.

Педагог-організатор                                               В.В. Череватюк

У Первомайському ліцеї № 2 старшокласники розвивають свій творчий потенціал в учнівському самоврядуванні. Його діяльність організована таким чином, що народжена ініціатива має форму ідей і прагнень, спроб діяти. Вона  розвивається, а не пригнічується дорослими.

Панує атмосфера, у якій культивується дитяча активність, партнерство. Учнівське самоврядування виконує функції внутрішньої самоорганізації учнів закладу. В організації діяльності учнівського самоврядування великого значення набуває компетентнісний підхід. Адже особистість, яка залучена до самоврядування, отримує можливість перевірити власну спроможність вирішувати різноманітні завдання, пізнає себе та своє середовище, свій життєвий потенціал, можливості його розвитку. Виховний потенціал учнівського самоврядування  надзвичайно потужний: він вводить особистість у світ лідерства, формує соціальні можливості, розвиває самодіяльність та ініціативу дітей, забезпечує можливість самостійно приймати рішення, культивує в учнівської молоді позицію, за якої вона є господарем власних дій.

Учнівське самоврядування було започатковане з метою зробити життя звичайного учня більш незвичайним, більш цікавим і різноманітним. Та основним, практично єдиним поштовхом до будь-яких дій чи змін мало бути бажання чи готовність самих учнів до цього. Учнівське самоврядування в нашій школі з кожним роком стає все більш ініціативнішим. Активність учнів з кожним роком зростає лише тому, що їм не нав’язується готова схема, а учні самі прийшли до певних висновків і спробували своїми силами щось організувати.