На допомогу класному керівнику

Чому важливо навчати дітей доброчесності?

Сьогодні багато українських дітей вже знають, що таке навчатися з укриття, вміють плести маскувальні сітки та здатні організувати благодійний збір на підтримку ЗСУ. А найменші хвилюються про те, щоб сили ППО не збили Святого Миколая чи Санту, коли ті доставлятимуть подарунки на новорічні свята.

Усі ці знання та навички однозначно не те, що ми б хотіли передати нашим дітям, але наразі вони є життєво необхідними, тими, яких вимагає цей непростий історичний період. Однак разом із викликами воєнного часу, ми отримали ще дещо –– шалену хвилю зростання довіри одне до одного й емпатії. Ми вкотре довели собі та усьому світові, що українці як ніхто інший вміють об’єднуватися заради спільної перемоги.

Тому переконані, що саме зараз, попри усі складнощі та негаразди, найкращий момент навчати наших дітей доброчесності, адже це те, що може суттєво посилити наше суспільство та державу в цілому.

У школі сьогодні діти вчаться не лише фізиці, літературі чи географії. Вони вчаться правилам мінної безпеки та читають твори сучасних українських письменників, які у цей момент ймовірно збирають на черговий дрон чи пікап. Усе набрало глибшого сенсу. І доброчесність також.

Жоден підручник не навчить людину бути доброчесним. Але на власних прикладах, на прикладах наших військових, волонтерів, медиків, комунальників і, безумовно, педагогів ми можемо показати дітям, як це –– поводитися доброчесно і бути гідним громадянином України.

Переконані, що завдяки цим рекомендаціям, подорож у світ доброчесності буде корисною і цікавою як вам, так і вашим учням.

Посібник для вчителя "Тиждень доброчесності"