Комунальний заклад "Первомайський ліцей № 2 Первомайської міської ради Харківської області"

 
МОН України

Літній табір відпочинку

Швидко спливає час... І знову весна. Ще один навчальний рік прямує до свого логічного завершення. Пройдуть підсумкові та перевірочні роботи, навчальні екскурсії і знову в нашій школі, як і в інших школах країни, 30 травня гостинно розпочнуть свою роботу пришкільні оздоровчі табори з денним перебуванням
"Літо це маленьке життя"

Ось і закінчився навчальний рік з усіма його радощами і труднощами. Попереду - довгоочікувані канікули, цілих три місяці вільного життя і необмеженого вільного часу. Куди ж подіти дітлахів? Рішення є! Це шкільні табори.

В нашій школі такий табір існує давно, три перші тижні літа діти приходять сюди. Пріоритетні напрямки: оздоровча, освітня і розважальна діяльності - перебування на свіжому повітрі, проведення оздоровчих, спортивних, культурно-масових заходів, організація екскурсій, занять за інтересами.

Дітям  необхідна зміна діяльності, вражень.

Літній табір - місце цікавого проведення часу, вільного спілкування з друзями, педагогами, які їх розуміють, беруть участь разом з ними в різних заходах, не вимагають від них нездійсненного і не ставлять оцінок.

Ось і цього літа наша школа відчинила двері для 155 дітлахів від 7 до 11 років з трьох шкіл. Табір розпочав роботу 30 травня. Школа перетворилася на маленьку країну зі своїми турботами, проблемами і радощами. Ця країна –табір «Ромашка».

Для роботи табору було виділено весь перший поверх будівлі школи, спортивний зал, кабінет музики, бібліотека, їдальня.

Всі діти були розподілені на 6 загонів. Робота відразу закипіла, як у мурашнику, адже право керувати загонами було довірено талановитим, неповторним і відданим своїй справі педагогам, які вміло вели своїх вихованців по стежках доброти, запалюючи в їх трепетних серцях вогник допитливості і віри в себе.

Підготовку ми почали задовго до відкриття табору. Був складений план роботи, розроблено заходи з урахуванням віку дітей, проведена велика робота по оформленню приміщень.

За всю зміну в таборі проведено близько 40 заходів (великих і маленьких). Діти побували в музеї,  ходили в походи, брали активну участь в численних спортивних заходах, розучили багато нових пісень, знайомилися з народними звичаями нашої країни, «подорожували» країнами світу, «перетворювалися» в піратів і шукали «скарби», грали на свіжому повітрі, вивчали правила дорожнього руху і безпеки, брали участь в конкурсах малюнків, здійснювали екскурсії до Палацу Культури «Хімік» і БДЮТ.

Проводилось багато тематичних днів. У «День дитинства» малеча була вражена театралізованою виставою за участю вихованців 12 групи Первомайського ліцею.

«День індійців» і «День піратів» запам’яталися найбільше. 6 загонів шкільного табору відпочинку «Ромашка» брали участь у захоплюючих квестах. Діти повинні були пройти кілька етапів випробувань, до яких увійшли: інтелектуальні конкурси, естафети, пісенний етап. За кожне виконане завдання учасники отримували дублони, які наприкінці випробувань привели їх до скрині скарбів. Скарбами в ці дні були солодощі. По закінченні квестів у дітей залишилися позитивні емоції й веселий настрій. Начальник табору, Череватюк В.В., діти і вихователі висловили подяку психологу школи Задорожній М.М. за гарно підготовлені квести. А їй допомагали учні нашої школи (Запара О., Кухар А., Іполітова Д., Федчук К., Марченко К., Хріпушина Є., Луценко А., Джафарова А., Артєм’єва І.).

Цікаво і захоплююче пройшов «День бантиків». З самого ранку дітлахи прийшли з бантиками, виготовлені із стрічок та паперу, якіприкрашали усі частини тіла. Головна умова дня: всі з бантиком і весьдень. Після обіду відбулося  свято, на  якому  було  проведено багато  різноманітних  конкурсів: «Заплети  бант», «Бант – питання», «Прикрась подарунок  бантиком», «Розв’яжи  вузол». Усі вихованці з прекрасним  настроєм,  безліччю позитивних емоцій, задоволенням провели  цей день, були  активними  та  завзятими.Журі підбило підсумки: найкращі, найцікавіші «бантики» отримали грамоти.

У таборі відпочинку «Ромашка» був проведений «День української пісні». Цей день запам'ятався дітям надовго, адже в кожній пісні відчувається українська душа, українська вдача, віра, надія й любов. Звучав віночок українських народних пісень. Пісня єднає рід, зв'язує покоління.Учасники продемонстрували високу виконавську майстерність, артистичність, оригінальну подачу музичного твору, вміло розкрили художній образ.

Допомагав їм в проведенні цих свят музичний працівник табору Бондаренко Н.А.

У «Дні здоров’я та спорту» проводилися естафети, які дуже полюбилися вихованцям. Вони відрізнялися великою розмаїтістю, незвичністю, фантазією. Їх готували і проводили організатори з фізичної культури Рябокобила О.Г. і Пономаренко Є.І.. 

А які чудові концерти пройшли на відкриття і на закриття табору. Скільки вигадки, творчості, фантазії проявили дітлахи разом зі своїми наставниками.

Кожен день діти отримували повноцінне харчування. Різноманітні і смачні страви готувала кухар Каплун Е.. У раціоні присутні фрукти, ароматні соки, йогурти, салати зі свіжих овочів.

Контрольне зважування напочатку і кінці зміни проводила медсестра Скорик О., вона організовувала хвилинки здоров'я, медичний огляд, стежила за якістю приготування їжі, надавала медичну допомогу. І з величезним задоволення брала участь в заходах.

У роботі вихователям допомагав обраний актив школи. Діти з різних загонів входили до його складу. Одні малювали, інші сприяли в організації заходів, треті працювали в прес - центрі. Зайнятий був кожен.

Час минув швидко. Настав час розлучатися. Кожен буде згадувати  проведений в таборі час.

Сьогодні мені ще раз хочеться подякувати всім працівникам табору за професійну майстерність, педагогічний талант, душевну щедрість і виховання учнів нашої школи. Я дякую всім дітям за участь. Ви дуже талановиті, розумні, цікаві.

На сайті школи розміщена презентація про роботу табору.

 

Начальник літнього табору відпочинку  Череватюк В.В.

 

Фотозвіт розміщено у розділі ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

РЕЖИМ ДНЯ

У ДИТЯЧОМУ ТАБОРІ ВІДПОЧИНКУЗ ДЕННИМ ПЕРЕБУВАННЯМ «РОМАШКА»

Час проведення

Змістроботи

Девіз

7.30-8.00

ПРИЙОМ ДІТЕЙ

Сурма кличе всіх: «Пора! З добрим ранком, дітвора!»

8.00-8.15

ЗАРЯДКА

Всі шикуємося по порядку

Й дружно робимо зарядку.

8.15-8.30

ГІГІЄНІЧНА ПЕРЕРВА

Перед тим, як сісти їсти,

Перевір, чи руки чисті?

8.30-9.00

СНІДАНОК

Всі за стіл! Дізнатись час,

На сніданок, що у нас!

9.00-12.00

ОРГАНІЗАЦІЙНА ЛІНІЙКА;

ЗАНЯТТЯ ЗА ІНТЕРЕСАМИ,ВИХОВНІ ЗАХОДИ,

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧІ ЗАНЯТТЯ, ЕКСКУРСІЇ.

На лінійку ти шикуйся

Не пустуй і не лінуйся .

Хтокуди: хтоу походи,
Хто в кіно, хто на городи;
Ті на пляжізагорають,
Тімалюють, тічитають.

12.00-13.00

ОБІД

Нас врятує всіх від бід

Гарний настрій та обід,

Руки в тебе вже чистенькі?

На обід іди швиденько.

13.00-13.15

БЕСІДИ ПО ПОПЕРЕДЖЕННЮ

ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

Все пізнали, повторили,

передбачили!

13.15-14.00

ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАГОНІВ,

ЗАГАЛЬНО-ТАБОРНІ СПРАВИ

Всі в загонах позбирались,

Щось цікавого дізнались.

14.00

ПОХІД ДОДОМУ

Відпочинок наш скінчився,

Час додому вже іти,

Тож зустрітися вже завтра

Ми збираємось усі.